2024 YILI DÜNYA SU GÜNÜ YARIŞMA BAŞVURULARI BAŞLADI

17.01.2024 / Gösterim Sayısı : 2861 / Arşiv


Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, her yılın 22 Mart gününün "Dünya Su Günü" olarak kutlanmasını kararlaştırmıştır. Dünya Su Günü her yıl farklı konu başlıkları altında kutlanmakta olup, 2024 yılı için konu başlığı "Barış İçin Sudan Faydalanmak" olarak belirlenmiştir.

22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle konunun öneminin genç nesillere benimsetilerek, bilgi düzeyinin artırılmasına yönelik hususların çeşitli faaliyetlerle işlenmesinin uygun olacağı düşünülmektedir.

Bu nedenle Trabzon, Gümüşhane, Rize, Bayburt ve Giresun illerindeki ortaokulların 7. ve 8. sınıfları arasında  "Barış İçin Sudan Faydalanmak" konulu “Resim ve Kompozisyon Yarışması” düzenlenecek olup; öğrencilerin hazırladıkları resim ve kompozisyon çalışmalarının tümü, ekte bulunan “Başvuru Formu”, “Veli İzin Belgesi” ve “Açık Rıza Onayı” doldurulmuş ve şartnamelerdeki katılım şartları ile diğer hususlar dikkate alınarak, Bölge Müdürlüğümüz Seçici Kurulu tarafından değerlendirilmesi için okul idaresi tarafından 09.02.2024 tarihinde Bölge Müdürlüğümüzde olacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

Yine bu amaçla isteyen herkesin katılabileceği " Barış İçin Sudan Faydalanmak " konulu “Afiş ve Fotoğraf Yarışması” düzenlenmiştir.

Yarışma koşulları ekte gönderilmiş olup, yarışmaya katılacak eserlerin 16.02.2024 tarihi mesai bitimine kadar “Katılım Formu ve Taahhütname”, “Muvafakatname”yi doldurarak imzalı şekilde eserleri ile birlikte dunyasugunu@dsi.gov.tr adresine bağlantıya sahip olan herkes ibaresi seçilerek Google Drive ile e-mail göndermesi gerekmektedir. Kargo ve elden teslim başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

İlgililere ilanen duyurulur.

Yarışmaya dair başvuru koşulları ve şartnameler aşağıda yer almaktadır.


AFİŞ VE FOTOĞRAF YARIŞMASI

1- AFİŞ KATILIM FORMU.pdf

22024 AFİŞ MUAVAFAKATNAMESİ.pdf

3- 2024 AFİŞ ŞARTNEMESİ.pdf

4- 2024 FOTOĞRAF YARIŞMASI KATILIM FORMU.pdf

52024 FOTOĞRAF YARIŞMASI MUAVAFAKATNAMESİ.pdf

6 2024 FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ.pdf


RESİM VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI

1AÇIK RIZA ONAYI.pdf

2AYDINLATMA METNI.pdf

3TELIF HAKKI.pdf

4BASVURU FORMU.pdf

5 VELI IZIN BELGESI.pdf

62024 DSG RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ.pdf

72024 DSG KOMPOZİSYON YARIŞMASI ŞARTNAMESİ.pdf

8 MİLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAY YAZISI