Menüler

GİRESUN’A YAKIŞAN PROJE TAMAMLANDI

20.01.2020

VADİLERİMİZ YERYÜZÜ CENNETİNE DÖNÜŞÜYOR

GİRESUN’A YAKIŞAN PROJE TAMAMLANDI

 

DSİ tarafından Giresun Aksu Vadisi’ne yapılan rekreasyon ve rehabilitasyon projesi tamamlandı

 

 DSİ Genel Müdürlüğü, baraj, gölet ve taşkın kontrol projelerinin yanı sıra, doğa ile ilgili tahribatların önüne geçmek ve halkın huzur içinde vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturmak maksadıyla, Rekreasyon ve Rehabilitasyon çalışmalarını da bütün hızıyla sürdürüyor.

Bu projeleri ile HES'lerin yapımı sürecinde ve sonrasında görülebilecek geçici görüntü bozulmalarının en aza indirilmesi, havzada görülebilecek olumsuz etkilerin restore edilerek tabii yapıya kavuşturulması ile birlikte görsel-estetik değerlerinin geliştirmesi ve havzanın tüm kaynakları ile birlikte bütüncül yaklaşımla planlanması hedeflenmektedir.

 

GİRESUN AKSU VADİSİNİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Bu kapsamda DSİ 22. Bölge (Trabzon) Müdürlüğü, tarafından estetik ve emniyeti ön plana çıkarak inşa edilen ve nezih bir yaşam alanı görünümü ile dikkat çeken önemli bir rekreasyon ve rehabilitasyon projesinin daha tamamlandığını açıklayan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın,’ Giresun-Dereli Alancık Köyü Tarım Arazileri ve Yerleşim Yerleri, Aksu Deresi Taşkın Kontrol İnşaatı kapsamında projelendirilen Giresun Aksu Vadisi’ne yapılan rekreasyon ve rehabilitasyon projesi tamamlanarak, geçici kabul aşamasına gelindi. 

Söz konusu proje ile Giresun ilimize yakışan bir yatırım daha halkımız ile buluşmuş oldu. Projenin şev üstü kısmındaki imalatlar da ilgili kurumlarca tamamlandıktan sonra tamamen halkımızın kullanımına hazır hale gelecektir. Hayırlı olsun.’dedi.